Materiały do matury z chemii

Matura z chemii -osiągnięcie dobrego wyniku na egzaminie maturalnym może zapewnić nam możliwość studiowania wielu ciekawych kierunków na uczelniach wyższych. W celu osiągnięcia zadowalających wyników na egzaminie maturalnym warto sięgnąć po pomoce naukowe.

“Matura na cito. Chemia. Próbne arkusze egzaminacyjne”

– w książce umieszczone zostały materiały składające się z dziewięciu kompletów zadań egzaminacyjnych, wraz z prawidłowymi do nich odpowiedziami. Wszystkie ćwiczenia sprawdzą się jako niezbędna powtórka przed egzaminem właściwym, są też zgodne z aktualną podstawą programową. Zadania, przy których niezbędne są obliczenia zostały opisane krok po kroku. Przy rozwiązywaniu poleceń uczeń powinien wykazać się umiejętnością zastosowania wiedzy zdobytej podczas całego procesu nauczania w szkole średniej. Arkusze maturalne umieszczone w książce zostały stworzone tak, aby uczeń mógł zapoznać się z każdym typem zadań, które mogą pojawić się na egzaminie właściwym. 

“Repetytorium maturzysty. Chemia. Nowa matura na 100%”

– wszystkie zadania znajdujące się w repetytorium są niezbędne do osiągnięcia zadowalającego wyniku na egzaminie maturalnym oraz zgodne z aktualną podstawą programową. Polecenia otwarte i zamknięte umieszczone zostały wraz z prawidłowymi odpowiedziami, oraz z opisami jak krok po kroku wykonywać niezbędne obliczenia. Trudniejsze pojęcia wyjaśnione zostały w bardzo przystępny sposób oraz umieszczone na marginesach. Najważniejsze zagadnienia umieszczono w widocznych tabelkach z odpowiednimi do nich ilustracjami. Znalezienie potrzebnego zagadnienia jest bardzo proste dzięki umieszczonemu na końcu książki indeksowi pojęć.

“Teraz matura. Chemia. Vademecum”

– w vademecum umieszczone zostały materiały z zadaniami z zakresu chemii, wraz z instrukcjami jak prawidłowo je wykonywać. Materiał umieszczony w książce pozwala uczniom na systematyczną naukę najważniejszych zagadnień niezbędnych w celu przystąpienia do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. 

About the Author

You may also like these